Kontenjanlarımız Hakkında

 

3. sınıf ve 4 yaş grubu için kayıtlarımız devam ediyor..

Meraklı Kedi İlkokulu’na Kayıt Süreci

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için ilkokul 3. sınıfımıza ve ana sınıfı 4 yaş grubumuza (1 Eylül 2016 itibarıyla 48-59 ay arası) kayıt almaya devam ediyoruz.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için okulumuzun anasınıfı 5 yaş, 1. ve 2. Sınıf kontenjanları dolmuştur. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Okulumuzun doğal kontenjanı kısıtlı olduğu için bu kayıt sürecinde aşağıdaki adımları izleyeceğiz.

1. Ön bilgi formunun doldurulması: Çocuğunuzu Meraklı Kedi İlkokulu’na kayıt ettirmeyi düşünüyorsanız 30 Mayıs tarihine kadar bu formu doldurmanızı rica ediyoruz. “Anaokulu veya ilkokul eğitiminden neler beklediğinizi” ve “Çocuğunuzu neden Meraklı Kedi İlkokuluna göndermek istediğinizi” detaylı ve açık bir şekilde ifade etmenizi rica ediyoruz.

2. Bilgilendirme görüşmesi: Ön bilgi formunu dolduran ailelerle kayıt sırasına ve kontenjan durumumuza göre bağlantı kurup kooperatif ve okul konusunda bireysel görüşme yapacağız.

3. Kooperatif üyeliği: Bilgilendirme sonucunda kooperatife üye olup çocuğunu okula kaydettirme isteği kesinleşen ailelerle kooperatif üyelik dokümanlarını paylaşacağız. Ortaklık dilekçesi ve Ebeveyn Kayıt Sözleşmesini imzalayıp ortaklık payı olan 5000TL’yi kooperatif hesabına yatıran aileler süreci tamamlamış olacaklar.

4. Kontenjan dolması sebebiyle kaydedilemeyen aileler isterlerse yedek listede yer alabilirler. Eylül’e kadar yer açılması durumunda yedek listedeki aileler sırayla davet edilecekler ve kayıt olabilecekler.

Ön Bilgi Formunu doldurmak için:http://goo.gl/forms/oNg3ZSvlt8

Önemli notlar:

*Eğer kayıt ettirmeyi düşündüğünüz birden fazla çocuğunuz varsa formu her çocuk için ayrı ayrı doldurmanız gerekmektedir.
*Bu yılki deneyimimiz ana sınıfından başlayan çocukların büyük bölümünün ilkokula Meraklı Kedi’de devam ettiğini gösterdi. Dolayısıyla önümüzdeki yıllarda ağırlıklı olarak sadece ana sınıfından yeni kayıt alan bir ilkokul olabiliriz.